Jó tanácsok a hideg időre

A hideg időben fontos, hogy figyeljünk immunrendszerünk megerősítésére, és elkerüljük az ilyenkor gyakori megbetegedéseket. Van egy barátom, aki ezen a téren nagy tudással rendelkezik, és valóban nem is szokott beteg lenni. Boros Antal barátom megengedte, hogy összefoglaljam a jótanácsait, és másokkal is megosszam azokat.

Az egyik legfontosabb dolog, amit tőle tanultam, hogy az immunerősítő teáknak és vitaminoknak igenis megvan a szerepük, és jelentős támaszt tudnak nyújtani télen a szervezetnek. Bár alapjáraton a vitaminokat az ételekből kellene beszerezzük, manapság már nagyon nehéz olyan étrendet összeállítani, és bizonyos ételeket olyan mennyiségben fogyasztani, hogy az valóban egyenlő legyen a táplálékkiegészítők nyújtotta hatóanyag mennyiséggel.

Rendszeresen szedjünk vitaminokat

A vitamin szedésnek a titka a rendszeresség, és az, hogy ezeket tudatosan fogyasszuk, akár úgy, hogy a háziorvos ajánlatát kérjük a pontos mennyiségekről és időtartamokról. Természetesen én nem vagyok szakmabeli, azt viszont tudom, hogy sok esetben azért nem lehet érezni ezeknek a hatását, mert nem megfelelő rendszerességgel vagy mennyiségben fogyasztjuk őket.

Ezzel kapcsolatban azonban nagy segítség lehet egy háziorvosi ajánlás. Emellett persze fontos arra is figyelni, hogy az étkezésünk legyen változatos és vitaminokban, tápanyagokban gazdag. Boros Antal barátom sem tudja eleget hangsúlyozni, hogy milyen fontos az étrend és az, hogy figyeljünk arra, hogy miből, mennyit viszünk be a szervezetünkbe.

Óvakodjunk a hidegtől

Nagyon fontos, hogy a téli szezon ideje alatt mindig figyeljünk a megfelelő öltözékre, tetőtől talpig. A megfelelő öltözettel biztosíthatjuk, hogy a testünket nem tesszük ki fölösleges szenvedésnek. Nemcsak az öltözködés fontos, hanem az is, hogy ne tartózkodjunk huzamosabb ideig hűvösebb helyeken, terekben.

Főleg azokat érintheti ez a kérdés, akik kályhával fűtenek, hiszen ilyen esetben otthon is előfordul, hogy két különböző helyiségben eltérő hőmérséklet van, vagy a nap különböző szakában eltérő a hőmérséklet. Ezeket az eltéréseket minimalizálni kell, annak érdekében, hogy a testünk minél inkább meg legye kímélve a viszontagságos körülményektől.

A teák ereje

Bár vannak, akik nem nagy rajongói a teáknak, Boros Antal mindig azt mondja, hogy ettől függetlenül is inni kell. Felmenőink nem véletlenül foglalkoztak sokat a különböző gyógynövényekkel… Ezek nem pótolhatnak minden egyéb egészségügyi beavatkozást, azonban a még egészséges szervezet megerősítésében, a szinten tartásban sokat segíthetnek.

A gyömbér az egyik olyan növény, amely a leghatékonyabb és a legjobb hatással lehet a szervezetre az immunerősítés kapcsán. Elsősorban a gyomorra tett jótékony hatásai miatt tartjuk számon, de összességében nagyon jó immunerősítő, nem véletlenül kap helyet sok-sok téli tea receptben. Az egyik különösen izgalmas hatása, hogy csökkentheti a lázat, bár ez már akkor lehet hasznos, ha a baj megtörtént, és megfáztunk.

Jótékony hatású gyógynövények

A C vitamin fogyasztása elengedhetetlen a téli időszakban, amikor a szervezetünknek nagy szüksége van az általa nyújtott védelemre. Az egyik legjobb, tea formájában elérhető C vitamin forrás a csipkebogyó tea, ami ráadásul még igazán finom is. Rendszeres fogyasztása segíthet a megbetegedések elleni védelemben, ugyanakkor ha már megtörtént a baj, meggyorsíthatja a gyógyulást.

A fekete bodza tea egy kevésbé ízletes tea, de nagyon hatásos. A C vitamin mellett A vitamint is tartalmaz, ezzel segíti az immunerősítést. Nem szabad megfeledkezni a kamilla teáról sem, amely szintén hatásos. Izzasztó és immunerősítő, tehát megelőzésre és egy esetleges megbetegedés alatt is bátran fogyasztható.

Ráadásként még megemlíteném a borsmenta teát, amely nemcsak a gyomorbántalmakat enyhítheti, hanem szintén jó immunerősítő és a légúti megbetegedések kezelését is segíti.

Mindig tartsd toppon magad!

Összességében nagyon fontos, hogy kellő figyelmet fordíts az immunerősítésre, ugyanis a megelőzésbe sokkal kellemesebb energiát fektetni, mint a gyógyulásba, kezelésbe. Ne várd meg, hogy utolérjen valamilyen megbetegedés, inkább szánj kellő időt és energiát arra, hogy megadd a szervezetnek azokat az erősítőket, amelyekkel megvédheti magát ebben a kihívásokkal teli periódusban.

A megelőzésnek hatalmas szerepe van az egészségünk megőrzésében, ez egy olyan gondolat, amit mindenkinek fontos szem előtt tartani, ha idős, ha fiatal.